Obývací pokoje a jejich trendy

obývací pokoje
Obývací pokoje a jejich trendy

Designérský průmysl se neustále obměňuje, objevují se nové styly, které jsou reinterpretovány a naše vnímání krásy se neustále vyvíjí. Aktuální trendy kladou důraz na multifunkčnost, udržitelnost a experimentování.

Vytvořit útulný a zároveň designově zajímavý domov může být náročný úkol. Pokud hledáte inspiraci a nevíte, kde začít, doporučujeme se zaměřit nejdříve na společné prostory svého domova, tedy obývací pokoj, případně jídelnu. Zde přinášíme několik tipů.

Multifunkčnost prostor

Multifunkčnost hraje při přeměně obývacích pokojů hlavní roli. Mnoho z nás stále pracuje z domova, takže multifunkční nábytek je klíčovým designovým prvkem. Víceúčelový nábytek je jednoduchý způsob, jak ušetřit místo. Stůl, který lze rozložit, televizní panel, který lze proměnit v pracovní kout. Aktuální trendy tak myslí na čistotu prostor, útulnost i přizpůsobení životnímu stylu a aktuálním potřebám.

Udržitelnost

Udržitelnost není v žádném případě pouze módní záležitostí. Je to nutnost. Nyní se lidé více než kdy jindy skutečně zaměřují na její začlenění do svého domova. Existuje spousta způsobů, jak toho dosáhnout, ať už jde o předělání stávajícího nábytku nebo zaměření na to, odkud získáváte nový nábytek a dekorace, jaká je jejich výroba, složení, materiál a podobně.

Opětovné používání nábytku, shánění materiálů, které podporují životní prostředí a recyklaci je tak stále žádanější. Přírodní materiály jako dřevo, ratan, hlína, kámen a podobně se dokonale hodí k jakémukoli stylu, barvě nebo materiálu. Tyto textury navíc dodávají domácí výzdobě teplo a lehkost.

Vzor

Vzor je skvělým trendem v interiéru, který vnáší charakter do místnosti. Lze jej použít k definování prostoru a změně tónů různých oblastí. Můžete mít výraznější vzor na čalounění s kontrastní barvou na stěně. Klíčem úspěchu je látka, která má nápadný vzor s více než třemi barvami. Z této látky vyberte barvy, které se mohou použít k barevnému schématu. Poté vyberte kombinaci vzorů v této paletě, například proužek, geometrický tvar, květinový vzor a texturu jako je hrubé plátno nebo rybí kost. Ke zvážení je také množství použitých vzorů. Pokud máte vekou vzorovanou pohovku, dejte ji prostor vyniknout tím, že se rozhodnete pro obyčejné závěsy nebo záclony s jemným designem.

Křivky

Zaoblený nábytek zažívá rozkvět Tento prvek se poprvé objevil po druhé světové válce, kdy nové metody výroby nábytku umožnily tvůrcům představit složitější tvary. Zakřivené linie jsou skvělým způsobem, jak rozbít všechny rovné linie místnosti a zároveň dodat prostoru měkkost a rozmar. Tvar dodává organičtější a plynulejší prvek, díky kterému bude prostor působit otevřeněji, přátelsky, přívětivě a také trochu povýšeně. Zakřivený nábytek má v designu momentálně zelenou.