Elektrické brusky

Elektrické brusky
Elektrické brusky

Brusky patří mezi populární druhy elektrického nářadí. S elektrickým napájením si můžete koupit hned několik druhů brusek s různými vlastnostmi a funkcemi. Na rozdíl od akumulátorových brusek sice potřebují připojení kabelem do elektrické sítě, ale jejich pořizovací cena je proti nim nižší.

Nabídka elektrických brusek

V internetovém obchodě na adrese www.bencolor.cz najdete elektrické brusky hned několika značek. Můžete si vybrat brusky oblíbené mezi autolakýrníky značky SICCO TOOLS, brusky od německého výrobce FESTOOL a finské značky MIRKA.

Najdete zde brusky vhodné pro broušení velkých ploch dřeva, plastu nebo kovu, s nimiž se snadno pracuje díky nízké hmotnosti a ergonomickému tvaru, například elektrická bruska BL-430 nebo rotační bruska ROTOX, obě od značky SICCO TOOLS a s kulatou základnou o průměru 150 mm.

Stejný výrobce dodává také velmi tichou a výkonnou excentrickou brusku BLS 350 (2,5 mm), která splňuje parametry profesionálního nářadí. Má digitální displej s regulací otáček v rozsahu 4 až 10 tisíc otáček za minutu, napájecí kabel v délce 3,5 m a je bezuhlíková. Hodí se na broušení barevných hran a termoplastů, broušení dřeva a dýhovaných povrchů apod. Podobné parametry má model BLS 350 (5 mm). Liší se jen výškou odskoku (2,5 nebo 5 mm)

Další excentrická bruska je FESTOOL ETS EC 150/3 EQ, která se využívá jako finišovací bruska kompaktní třídy. Vzhledem k nízké hmotnosti a vyváženému těžišti se s ní velmi dobře pracuje i nad hlavou. Má integrovanou brzdu talíře a unikátní systém Vibration Control. Je vybavena bezkartáčovým motorem EC-TEC a krytem s ergonomickou geometrií. Pro mezibroušení a hrubé broušení je zase ideální volbou excentrická bruska FESTOOL ETS EC 150/5 EQ s brusným zdvihem 5 mm.

Osmdesátiletá historie značky MIRKA je plná inovací. Excentrická bruska Mirka DEROS 625CV pr.150 je vůbec první elektrickou excentrickou bruskou se střídavým elektromotorem a bez externího napájení. S hmotností 1 kg je nejlehčí bruskou na trhu. Má funkci Soft start, vestavěnou elektronickou brzdu, nový typ podložného talíře s centrálním přívode vzduchu a plynulou, snadno ovladatelnou páčku pro nastavení otáček. Díky integrovanému senzoru vibrací můžete pomocí Bluetooth sledovat údaje o vibracích, rychlosti a používání v mobilní aplikaci MyMirka. Podobné parametry má i dvoukilová excentrická bruska Mirka DEROS 5650CV pr.125/150.

Další nabídka

V kategorii elektrického nářadí najdete také leštičky, průmyslové mobilní vysavače, stříkací pistole, svářečky plastů, oscilační víceúčelové zařízení 300 W a řadu příslušenství. Po registraci v e-shopu získají zákazníci automaticky ještě nižší ceny.