Inspirujte se krásným schodištěm

schodiště
Inspirujte se krásným schodištěm

Stavíte nový, nebo rekonstruujete starší dům a budete potřebovat nové schodiště? To může být nejen způsobem, jak se dostat z podlaží do podlaží, ale také skvělým designovým prvkem. Variant může být velmi mnoho, stačí se inspirovat těmi, kteří už nějaké krásné schodiště doma mají.

Samonosná dřevěná schodiště jsou specializací společnosti Truhlářství Jiří Horák. Již téměř dvacet let budují jeho odborně vyškolení pracovníci krásná schodiště nejen ze dřeva, ale také v kombinaci dřeva s kovanými, nerezovými nebo skleněnými prvky. Nevíte, jaké schodiště si vybrat? Podívejte se třeba na ta, která firma již realizovala. Na firemním webu najdete bohatou fotogalerii nejrůznějších schodišť. V sekci Reference jsou nejen obrázky, ale také popis se základními informacemi. Můžete si tak schodiště vybrat podle typu a tvaru schodiště, materiálu schodů i zábradlí a typu bočnic. Můžete také zjistit, jak to vypadá, když mají dvě podobná schodiště jediný rozdíl, a to, zda mají či nemají osvětlení. V současnosti používaná LED technologie umožňuje dokonale podsvítit i jednotlivé stupně schodiště, což výrazně změní jeho celkový vzhled.

Dřevo? Dřevo!

Podle typu konstrukce jsou dva základní druhy schodiště, a to samonosné schodiště a obkladové schodiště. U obou druhů hraje jako materiál významnou roli dřevo, které ale musí být z těch nejtvrdších dřevin. Pro samonosná schodiště představuje dřevo vlastní konstrukci, která celé schodiště nese. U obkladových schodiště je konstrukce z betonu nebo kovu a dřevo slouží k jejich obložení, tedy na celkovou změnu jejich vzhledu. Samonosná schodiště mohou být celodřevěná, nebo kombinovat dřevo s jinými prvky. Vhodná kombinace se dá najít pro všechny typy interiérů, schodiště může být i možností, jak zkombinovat různé styly a interiéru dát originální podobu.