Důležité je vyrábět správně

vyrábět
Důležité je vyrábět správně

Stále důležitější v ekonomice není jenom „co“ se vyrábí, ale také „jak“. Skoro vše na světě vyrobit jde, otázkou je, jak dlouho to bude trvat a kolik to bude stát. Kdo chce dnes uspět, musí umět vyrábět nejen kvalitně, ale také s co nejnižší energetickou náročností a co nejvyšší efektivitou. Proto je důležité neustále inovovat výrobní zařízení a hledat cesty, jak vyrábět co nejlevněji bez snížení kvality finálních produktů.

Ve světě jsou naši technici známí tím, že umí stroje vylepšit často jednoduchým způsobem a najít i neotřelé postupy. Velmi zkušené a technicky zdatné odborníky zaměstnává také firma KONEL s.r.o. ze Zlína, která svým zákazníkům již téměř třicet let pomáhá modernizovat, opravovat i na míru vyrábět zařízení pro jejich továrny a další průmyslové provozy, včetně strojů vyrobených na míru. Najdete je v automobilkách, gumárenských či potravinářských továrnách, nebo v dřevozpracujících provozech, čistírnách odpadních vod a sušárnách. Výsledky jejich práce oceňují také na některých vědeckých pracovištích.

Mezi výrobky firmy KONEL s.r.o. patří například dle specifických zadání klientů vyrobené speciální jednoúčelové stroje, které monitorují výrobní proces nebo kontrolují kvalitu finálních výrobků, podílí se na řízení míchacích zařízení, dávkování směsí, včetně systémů dávkování vápna a výroby vápenného mléka, případně slouží jako navíjecí stroje s volitelnými parametry návinu. Podílí se také na řízení výrobních strojů, řídícími systémy, včetně modernizace starších výrobních zařízení novými řídícími prvky. S tím úzce souvisí také generální opravy strojů, ať už se jedná o kontrolu a seřízení, výměnu opotřebovaných prvků nebo komplexní zlepšení parametrů daného výrobního zařízení. Firma provádí rovněž modernizace konvenčních obráběcích strojů.